بخش فنی:

توی این بخش هم خلاصه توضیحات فنی درمورد وبلاگ رو قراره بخونید؛ اینکه از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می‌کنم، از کجا هاست می‌گیرم و چه افزونه‌هایی رو نصب دارم.

سیستم مدیریت محتوا:

من از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنم. چون فقط همین رو بلدم :)‌ البته دوستش هم دارم. نسخه فارسی رو هم من نصب دارم، البته به‌نظرم بهتره که شما همون نسخه انگلیسی رو نصب کنید.

هاست:

من تجربه کار با دوتا شرکت هاستینگ بیشتر ندارم؛ که از اولی راضی نبودم و مهاجرت کردم به پارس‌پک. الان بیشتر از یک سال هست که وبسایت خودم و چندتا وبسایت دیگه‌ای که مدیریتشون با من هست روی پارس‌پک میزبانی می‌شوند. من هم از قیمت‌های پارسپک راضیم، هم از پشتیبانی؛ البته پارس‌پک از دایرکت‌ادمین استفاده می‌کنه (تازگی و با قیمت بالاتر امکان استفاده از سی‌پنل رو هم اضافه کرده). پشتیبانی خوبی هم دارند.

افزونه‌ها:

این لیست افزونه‌هایی هست که من درحال حاضر استفاده می‌کنم:‌ ( البته خودتون هم می‌تونید با دکمه اف۱۲ و یا با کلیدهای ترکیبی کنترل+ شیفت + آی انگلیسی، قالب‌ و افزونه‌های سایت‌های وردپرسی رو ببینید.)

با کلیک روی هر کدوم می‌تونید برگه افزونه رو توی سایت وردپرس ببینید:

دامنه‌ها:

من از ابتدا از دامنه نقطه آی‌ار استفاده کردم؛ دوست داشتم دامنه دات بلاگ رو استفاده کنم اما گرون بود 🙂
پس رفتم سراغ ایرنیک. اول روی دامنه mmhdishafiee.ir می‌نوشتم؛ بعد به این نتیجه رسیدم که دامنه زیادی بلند هست، پس دامنه mmhdi.ir رو گرفتم و مدتی هم روی اون دامنه می‌نوشتم. در آخر اما این دامنه، یعنی mmehdi.ir رو ثبت کردم و از اون موقع تا الان هم روی این دامنه دارم می‌نویسم.

6 دیدگاه روشن ویکی وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت